Operatívny lízing – pomáha usporiť aj malým firmám

Čo vlastne operatívny lízing áut je?

Každý podnikateľ, firma, či štátna organizácia robí svoj business na 100% ak svoj čas, energiu a finančné prostriedky venuje a efektívne využíva v prospech svojej práce.

RAI LEASE kompletne preberie Vašu agendu spojenú so správou vozového parku, efektívne vypracujeme tie najlepšie riešenia pre Vašu spoločnosť , zároveň znížime prevádzkové náklady spojené s touto agendou.

Výhody pre klientov – outsourcovaním služieb spojených so správou vozového parku získavate množstevné výhody, zľavy spojené s veľkoodberom pri nákupe áut, pneumatík, náhradných dielov ale aj zľavy pri financovaní, poistení. V rámci daňových a právnych aspektov ponecháva naša divízia tieto výhody svojim klientom.

V čom spočívajú výhody operatívneho leasingu?
Predstavte si, že vediete malú projektantskú firmu s 5 alebo 6 zamestnancami. Potrebujete jednu kanceláriu, nevyhnutnú počítačovú výbavu a pre zabezpečenie úplnej mobility pracovníkov potrebujete  4 alebo 5 vozidiel. Investícia do kúpy motorových vozidiel a takisto starostlivosť o ne by Vás natoľko zaťažila, že by ste nemohli všetok svoj čas venovať skutočnej vízii a náplni vašej firmy. Outsourcing starostlivosti o Váš vozový park je v tomto prípade výhodnou možnosťou, ako účtovníctvo a peňaženku príliš nezaťažiť.

Z účtovného hľadiska nevystupuje operatívny leasing ako vaša investícia, ktorú postupne odpisujete. Sú to prevádzkové náklady. Raz za mesiac obdržíte faktúru za nájom na všetky vozidlá a zvolené služby a prakticky sa o nič iné nemusíte starať. Pri porovnaní finančného a operatívneho leasingu je potrebné si všímať nie len výšku mesačnej splátky, ale takisto všetky náklady spojené s vlastníctvom vozidla, menovite poistenie, opravy, pneumatiky, daň, palivo a predovšetkým netreba zabúdať na cenu Vášho času.

Je potrebné si uvedomiť, že autá nebudete vlastniť, ostávate nájomcom po celú dobu platnosti uzavretej zmluvy. Operatívny leasing Vám zaisťuje ekonomicky výhodné užívanie spoľahlivých nových vozidiel Vašej obľúbenej značky a fixné mesačné splátky s nulovou akontáciou zahŕňajú rozdiel medzi obstarávacou a zostatkovou cenou vozidla (vrátane uhradených zákonných poplatkov a poistenia po celej Európe).

Vaše ciele sú aj našimi cieľmi – pomôžeme Vám nájsť a poradiť služby, ktoré potrebujete.

Máme záujem o dlhodobú spoluprácu a spravíme maximum pre Vašu spokojnosť.

VY STE TÍ PRE KTORÝCH SA ZLEPŠUJEME A HĽADÁME NAJLEPŠIE RIEŠENIA

 

 

OL áut je určený pre firmy a spoločnosti, ktoré sa chcú naplno venovať svojmu biznisu outsourcingom služieb nestrácate čas ,ktorý by ste inak museli venovať činnostiam ako sú servisovanie vozidiel, vybavovaním najvýhodnejšieho zákonného a havarijného poistenia, riešením poistných udalostí, registráciou áut na dopravnom inšpektoráte a vlastne všetkého čo sa týka správy vozového parku necháte na nás.


Čas, ktorý by ste inak venovali uvedeným aktivitám necháte na nás a o nič sa nestaráte. Prečo?
Lebo je to výhodne a čas sú peniaze.
 

Optimalizujte, ako na to?!
Z OL aut nemusíte platiť na začiatku akontáciu a voľné finančné zdroje môžete použiť na iné aktivity, na ktoré Vaša spoločnosť potrebuje cashflow.
 

Povieme to na rovinu pravdou je, že ak ste úspešný a Vaša firma má výsledky, môžete si dovoliť splátky operatívneho lízingu áut, v ktorých máte zahrnuté všetko a podľa rozsahu služieb vždy budú splátky nižšie ako sú pri finančnom lízingu alebo pri úvere.
 

Jednoduchá rovnica: Ak má raz Vaša firma kladné výsledky, prečo neoptimalizovať a využiť všetky výhody operatívneho lízingu auta a neponížiť základ dane? 
 

Individuálny prístup ku klientom a každému obchodu pristupujeme individuálne, radi sa s Vami osobne stretneme a spoločne podľa Vašich potrieb nájdeme najlepšie riešenie pre Vás a Vašu spoločnosť.

Garantujeme Vám, že nájdeme pre Vás najvýhodnejšiu variantu OL aut pre Váš biznis.

 

Je operatívny lízing drahý ?
Majitelia firiem pri operatívnom lízingu nastavujú mesačnú platbu aj podľa výberu služieb, ktoré pri správe vozidla práve potrebujú. Takže je to individuálna záležitosť.
 


OL je len pre veľké firmy ?
Niekoľko rokov dozadu bol operatívny lízing u nás ešte službou, ktorú využívali spravidla veľké nadnárodné firmy. No služby efektívneho manažmentu vozového parku vyhľadáva v posledných rokov čoraz viac malých a stredne veľkých podnikov.
 

 

Neplatí sa amortizácia vozidla ?
Klient hradí len rozdiel medzi nákupnou a zostatkovou cenou a nemusí platiť amortizáciu. A, samozrejme, po skončení lízingu vozidlo vráti a za rovnakú splátku si môže zobrať nové.

Čo zahŕňa OL áut ?
Firma platí za komplexnú službu, ktorá v sebe zahŕňa všetko od obstarania vozidla a celkového servisu, nákupu diaľničných známok či výberu pneumatík cez pravidelné servisné prehliadky vozidiel až po riešenie poistných udalostí a akútnych situácií na ceste. Rozsah služieb si môže klient vybrať podľa svojich potrieb a svojho uváženia ,tieto majú vplyv na kalkuláciu splátky OL.
 

 

Rozdiel medzi klasickým a operatívnym lízingom?
Azda najväčšou výhodou operatívneho leasingu je, že oproti klasickému financovaniu klient počas zmluvy splatí len časť ceny vozidla. To znamená, že zaplatí hoci len 40 alebo 50 % z ceny auta, teda podľa toho, koľko automobil opotrebuje počtom najazdených kilometrov. Zostatkovú hodnotu vozidla leasingovej spoločnosti tým pádom neuhrádza.
 

 

Čo všetko zabezpečí lízingová spoločnosť?
 Lízingová spoločnosť zabezpečí všetky služby spojené s dodaním, používaním a správou vozového parku.
 

 

Mám si zaobstarať auto na lízing, kúpiť si ho alebo prenajať cez operatívny lízing?
Každý zákazník má iné potreby, pre ktoré si vozidlo obstaráva. Pokiaľ chce usporiť financie, za ktoré by inak vozidlo obstaral alebo optimalizovať cashflow spoločnosti, či znížiť personálne náklady na správu vozového parku a využívať asistenciu spojenú s akoukoľvek udalosťou počas doby nájmu, tak určite operatívny lízing.
 

 

Aký je typický dnešný zákazník operatívneho lízingu?
Operatívny lízing je vhodný pre všetkých, ktorí nechcú byť viazaní vlastníctvom vozidla a chcú skúšať nové veci, ako aj pre klientov, ktorí najazdia veľa kilometrov a o tri-štyri roky musia aj tak pristúpiť k výmene vozidla. Zákazníkovi odpadá starosť, pretože o odpredanie pojazdeného vozidla sa postará lízingová spoločnosť. Najčastejšie tento typ prenájmu využívajú obchodné firmy, ktoré potrebujú väčší počet vozidiel pre svojich zamestnancov.
 

 

Môže operatívny lízing využívať aj fyzická osoba ?
Postupne sa operatívny lízing pre súkromné osoby na trhu začal rozširovať.

Trendom je operatívny lízing pre súkromné osoby so službami, akými sú napríklad servis, pneuservis, diaľničná známka, asistenčná služba s náhradným vozidlom a podobne.

O nás

Poradíme vám?

Menu